X

Zbulohet shumat marramendëse, me të cilat paguhen aktorët e njohur turk për një episod

Kinematografia turke është padyshim në kulmin e saj dhe i siguron ekonomisë turke një pjesë shumë të majme të të ardhurave.

Kjo edhe falë aktorëve të zotë, por edhe të pashëm.

Ata pëlqehen jo vetëm në Turqi, por në shumë vende të tjera në Europë e më gjerë.

Në treshen Altan Düzyatan, Engin Akyürek dhe Tolgahan Sayman janë bërë të ditura dhe pagesat që marrin për një seri të filmave, ku ata marrin pjesë.

Shifrat janë marramendëse, nëse llogarisim sa marrin për të gjitha episodet. Më poshtë është edhe renditja e tyre:

Engin Akyürek – 200 mijë Lira turke – 32,316 Euro

Engin Altan Düzyatan – 150 mijë Lira turke – 24,237 Euro

Tolgahan Sayman – 65 mijë Lira turke – 10,502 Euro

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Plagosi me thikë 56-vjeçarin, policia arreston autorin dhe procedon në gjendje të lirë dy të tjerë

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë shtetasin P.Q., 57 vjeç, banues në fshatin Mekat, Vlorë. Seksioni i Hetimit të...

Close