X

Panik në Gjirokastër, akuza për zjarrvënie të qëllimshme

Një zjarr i madh ka rënë këtë mbrëmje në Gjirokastër, në vendin e quajtur Komar, mes Zhulatit dhe Kolonjës.

Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe prej dy dynym me bar e shkurre, si dhe ka prekur pyllin e prrallit.

Por, forcat zjarrfikëse kanë arritur të ndërhyjnë në kohë, duke shmangur përfshirjen e pyllit nga flakët.

Ndërkohë, policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga zjarrvënësin, që është një i moshuar, i cili pritet të përballet me akuzat për zjarrvënie të qëllimshme.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“S’kam përgjëgjësi”, Erion Braçe reagon pas vdekjes së dy punëtorëve: ‘Pallati im’ vrau dy prindër të rinj

Zëvendeskryeministri Erion Braçe ka reaguar pas ngjares së rëndë që ndodhi dy ditë më parë në pallatin ku dhe ai...

Close