X

Ish-ambasadorja e Anglisë në Shqipëri merr postin e rëndësishëm në familjen mbretërore

Ish-ambasadorja e Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Fiona Mcilwham, është emëruar sekretare private e Dukeshës së Sussex dhe Prinx Harry-t.

Ajo është emëruar në detyrë në vitin 2009 në Shqipëri si Ambasadore dhe e ka mbajtur këtë post për një kohë të konsiderueshme, ndërkohë që në trjetet sociale ajo konsiderohet si një “Superëomen”.

Posti i ri është tepër ambizcioz dhe shumë i rëndësishëm në skuadrën e Sussex dhe përfshin bashkërendimin e programit të famijes mbretërore, menaxhimin e axhendës dhe mbikqyrjen e stafit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Tronditet Gjermania! Shqiptari vret me thikë ish-bashkëshorten dhe të dashurin e saj

Pasditen e djeshme, në qytetin Iserlohn të Gjermanisë, është raportuar se një burrë 43-vjeçar ka goditur me thikë një grua...

Close