X

Sërish tërmet në Greqi, ja sa ballë ishte


Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.5 ballë është regjistruar në Greqi në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Epiqendra e tërmetit ishte deti Jon. Lëkundjet e forta janë ndjerë në Zakynthos, Patra dhe Athinë, zonë ku jetojnë edhe shumë shqiptarë.

Sipas të dhënave nga Instituti i Sizmologjisë, thellësia e tërmetit ishte 5 km.

Fatmirësisht nuk raportohet për dëme materiale apo humbje në njerëz.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Shpërndante drogë, kapet 48-vjeçari në Elbasan

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 48-vjeçar, i cili shpërndante drogë në doza të vogla në qytet. Në pranga ka...

Close