X

U nisën me urgjencë drejt Tiranës, si e morën vesh lajmin për vdekjen e Xhuvanit gruaja dhe vajza

Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani.

Burime për Newsbomb.al bëjnë me dije gruaja e tij Luiza Xhuvani së bashku me vajzën kanë qenë në bregdetin e Sarandës me pushime teksa kanë mësuar lajmin e hidhur.

Me urgjencë nënë e bijë janë nisur drejt Tiranës për t’u marrë menjëherë me proceduarat.

Regjisori i njohur u nda nga jeta ditën e sotme në moshën 56-vjeçare në një spital në kryeqytetin italian, Romë. Xhuvani vuante nga një sëmundje e rëndë.