X

Tronditet Juventus/ Ronaldo probleme muskulore, ja sa do qëndrojë jashtë fushe sulmuesi

Sulmuesi Cristiano Ronaldo ka shfaqur probleme muskulore dhe si pasojë nuk do të marrë pjesë në miqësoren tradiciolnale mes Juventus A me Juventus B, në Villar Perosa.

“Zonja e Vjetër” ka sqaruar se portugezi do të jetë i pranishëm në ndeshje, por nuk do të zbresë në fushë pasi po vuan nga një problem muskulor.

Ylli i Juventus do të stërvitet i veçuar në ditët e ardhshme dhe është në dyshim për ndeshjen e parë të kampionatit që Juventus do të luajë kundër Parma-s pas dhjetë ditësh. Problemi i Ronaldos ështënjë lajm i keq për Maurizio Sarri-n dhe tifozat bardhezi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, SPORT
“S’kam komplekse të bashkëpunoj me kundërshtarët politikë”

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një postimi në “Facebook” iu ka kthyer përgjigje të gjithë zërave, të cilët e...

Close