X

Shqiptarët qëllohen me armë zjarri në trotuar nga një makinë në lëvizje, njëri vdes (Emri)

Një shqiptar mbeti i vrarë me armë zjarri në Gjermani ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur.

Mediat gjermane shkruajnë se burrat e plagosur të moshës 30 dhe 31 vjeç, u gjetën në Meinestraße në rrethin Wolfsburg Vorsfelde

Zëdhënësi i policisë Sven-Marco Claus i tha BILD se të plagosurit janë të dy shqiptarë.

Burrat përfunduan në spital, por njëri prej humbi jetën më vonë si pasojë e plagëve të marra. Disa të shtëna u qëlluan në drejtim të të rinjve nga një makinë në lëvizje, çka do të thotë se vrasja ka qenë e parapërgatitur.

Viktima është identifikuar si Keidi Pasha.

Ata po ecnin në trotuar. Një banor i tha BILD se kishte dëgjuar gjashtë të shtëna.

Hetuesit siguruan prova në vendngjarje, kontrolluan rrobat e viktimës për të dhëna për detaje. Një komision hetimor për vrasjen u krijua mëngjesin e sotëm me rreth 20 hetues dhe zyrtarë policie.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
VIDEO/ Liverpooli barazon rezultatin ndaj Chelseas në ‘Supercup’

Me të filluar pjesa e dytë “zgjohet” Liverpooli. Të besuarit e Jurgen Kloppit kanë barazuar rezultatin 1-1 në përballjen ndaj...

Close