X

Mbytet anija në Francë, vdesin dy motrat dhe një djalë 7 vjeç


Tre fëmijë janë mbytur në brigjet e Francës, pasi anija me të cilën ata udhëtonin u godit nga një dallgë gjigante.

Kur ekipet e shpëtimit shkuan në vendngjarje kabina ku ishin bllokuar fëmijët ishte nën ujë. Tashmë ishte vonë, ata kishin humbur jetën. Ndërsa pjesëtarët e tjerë të familjes shpëtuan.

Dy motra, përkatësisht 13 dhe 9 vjeçe, si dhe një djalë i moshës 7 vjeçare ishin viktimat e tragjedisë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA
UNHCR: Qindra emigrantë të ‘ngecur’ në Mesdhe, asnjë vend nuk i pranon

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatë (UNHCR) u ka bërë thirrje qeverive evropiane, që të pranojnë 500 emigrantë të...

Close