X

Gjirokastër/ Sipërfaqe me kullota përfshihen nga flakët, rrezikohen edhe banesat

Temperaturat e larta që kanë mbizotëruar ditëve të gushtit në vend, janë bërë burim i vatrave të zjarrit në zona të ndryshme përreth territorit.

Raportohet se sipërfaqe të mëdha me kullota janë përfshirë nga flakët në njësinë administrative të Lunxherisë, në fshatin Ashilengo të Gjirokastrës, ku forcat zjarrëfikëse kanë mundur të neutralizojnë zjarrin.

Po ashtu, në fshatin Dhoskat, ka marrë flakë rrapi në qendër të fshatit, duke rrezikuar banesat rreth e rrotul. Megjithatë, me ndërhyrjen e banorëve flakët janë neutralizuar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
U nisën me urgjencë drejt Tiranës, si e morën vesh lajmin për vdekjen e Xhuvanit gruaja dhe vajza

Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Burime për Newsbomb.al bëjnë me...

Close