X

Ersekë, përfshihen nga flakët 15 hektarë pyje


Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Mësohet se 15 hektarët dushk dhe pisha janë përfshirë nga flakët.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit por është terreni shumë i vështirë dhe për të ndërhyrë.

Forcat zjarrfikëse janë mobilizuar për të shuar flakët.

Duhet të themi se flakët po përparojnë me shpejtësi nga temperaturat e larta dhe pyjet e dendura.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Haradinaj flet troç: Ja me kë do të bëjë koalicion AAK

Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj deklaroi se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh...

Close