X

Denoncimi te Berisha: Prej tetë ditësh më mbajnë në Komisariat, edhe pse gjykata më liroi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar nje mesazh qe i ka ardhur nga një qytetar, teksa i shpreh shqetësimin tij.

Qytetari tregon se prej 8 ditësh po mbahet në Komisariatin e Durrësit, edhe pse gjykata e ka liruar.

Ai tregon së është nga Mitrovica dhe në muajin korrik është arrestuar në Shqipëri për llogari të shtetit rumun, dhe pasi ka qëndruar disa ditë në burg, gjykata Apelit e ka lënë të lirë.

Postimi i Sali Berishës:

Prej 8 ditesh mbahet peng ne narkokomisariat.

E liron gjykata e apelit por narkohorrat me uniforme -e mbajne peng prej 8 ditesh ne komisariat qytetarin

Per narkoshtetin gjykata dhe ligji nuk ekzistojne! sb

pershendetje o doktor jukisha lut mem ndihmu jam florim sadiku nga mitrovica jam ne burgun e duuresit jam i arrestum nga policia e edi ramnes per nje llogari te rumanis te kalim kufirit ilegal kam mbaru denimin me 3 korrik jam mbajt ne burg pa drejtsisht jam liru nga gjykate eapelit mer daten 7 gusht mkan njerr jasht qelis jam tu u mbajt nbe zyret e drejtoris se burgut sikur nje peng pa asni nje vendim vendimin per lirim ka jep gjykata e apelit me daten 7 gusht julutem me ndihmoni mi sjellkni medjat se spokam munci qysh aqs me kon me kontaktu ju lutem me ndihmoni se skam tjeter shpres vetem se tek ty mi sjellni medjat se si me mbajn peng ne zyre qe 8 dite pa la pa sen hiq jam i tmerrruar ju lutem me ndihmoni nje polic me la tete qkruj sepse kam ndalim edhe komunikim me gjdo kend

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Skenarët e Shkodrës/ Të gjithë me sytë nga Meta, a do të dekretojë presidenti datë të re zgjedhjesh?

Fati i bastionit më të rëndësishëm të demokratëve, Shkodrës, ku përkrahja konvencionale ndaj partisë opozitare u dëshmua në njëfarë mënyrë...

Close