X

Zjarr i madh në malin e Borshit, zjarrfikëset të pamundura për të ndërhyrë

Një zjarr i madh ka rënë në orët e vona të pasdites në zonën turistike të Borshit, ku mësohet se është përfshirë nga flakët një sipërfaqe e madhe kullote në mal.

Zjarr mësohet se ka rënë në zonën midis Borshit dhe Piqerasit, kur për shkak të terrenit është e vështirë që të ndërhyjnë mjetet zjarrfikëse për shuarjen e flakëve.

Sikundër mësohet shkak për zjarrin, janë vetë banorët e zonës, të cilët kanë djegur kullotat.

Ndërkohë, banorët kanë dalë për të shuar flakët, të cilat po përhapen me shpejtësi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Një pederast s’e rrëzon dot qeverinë”! Shpërthimi i pazakontë i Zaev

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, gjatë një konference për shtyp, duke iu përgjigjur gazetarëve për rastin “Reket”, tha...

Close