X

Videot e tij tronditën politikën në Maqedoninë e Veriu, flet gazetari: Zaevi po merr fund, çështje kohe


Gazetari italian i cili publikoi incizimet për rastin “Reket” në gazetën “La verita”, Laris Gajser sot në radion sllovene “Capodistria” ka komentuar gjendjen aktuale në Maqedoni.

Gajser thotë se kryeministri Zaev është në fund të karrierës së tij dhe se ai nuk është i denjë të përfaqësojë Maqedoninë në aleancën atlantike.

Më akuzojnë se gjoja se jam duke krijuar skenarë për të ndalur rrugën euroatlantike të Maqedonisë, por kjo është një jo e vërtetë dhe budallallëk. Por unë besoj se problemi është pikërisht Zaevi dhe se ai nuk është zgjidhja.

Kjo do të thotë se nga pikëpamja ndërkombëtare është problem që Maqedonia të ketë një kryeministër si Zaevi që është barrë për vendin e tij. Ai duhet të ndërrohet sa më shpejtë.

Kam dëgjuar skenarë të ndryshme që unë jam dora e djathtë e Orbanit dhe Salvinit dhe se jam duke u përpjekur që të kontrolloj Maqedoninë, por nuk ja vlen që të humbim kohë me këto skenarë.

Unë vetëm jam duke bërë punën time. Bëj vetëm komentimin dhe analizën e një gjëje të që e kam ndjekur dhe në te cilën besoj.

Është e vërtet që kam njohur disa njerëz të afërt me Gruevskin , por se gjithmonë kam dënuar disa nga metodat e tyre, por për të gjithë që nuk më besojnë, mund të lexojnë shkrimet e mia qysh në atë kohë, kam përkrahur njerëzit e mirë të së majtës që duan një jetë normale.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
PS ‘lan duart’ me Vladrin Pjetrin, Balla: Ka një vijë të kuqe për të gjithë…

Pas publikimit të dokumentave nga Partia Demokratike, të cilat tregojnë se Valdrin Pjetri ka qene i arrestuar dhe dëbuar nga...

Close