X

“Tërmet” në Shkodër, PD publikon dokumentin e arrestimit të Valdrin Pjetrit


Partia Demokratike ka publikuar dokumentet e arrestimit, dënimit dhe dëbimit të Valdrin Luigj Pjetrit në Firence. Fjala është për dokumentet e Kuesturës së Firences për arrestimin e Pjetrit në 23 janar 2003 bashkë me Altin Dodën.

Arrestimi është bërë për trafik droge.

Sipas Gazmend Bardhit, Valdrin Pjetri ka pranuar akuzën dhe ka kërkuar dënimin e menjëhershëm. Pjetri është dënuar me 18 muaj burg i cili është pezulluar nga Gjykata.

Në shkurt të vitit 2003, Valdrin Pjetri është dëbuar nga Italia me vendim gjykate për 7 vite.

Kryeministri Edi Rama, e kandidoi Pjetrin në zgjedhjet moniste të 30 Qershorit. Njëlloj si në rastin e Elvis Roshit të Kavajës, Rilindjes i ka dalë një tjetër kandidat me rekorde kriminale.

LEXO EDHE:

Rama “lëshon” urgjentisht Valdrin Pjetrin: I kemi rrugët të ndara, edhe vëlla ta kem nuk e toleroj

Si u kthye hakmarrja primitive e Ramës ndaj Bushatit, në një shuplakë të hidhur për kryeministrin

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME, NË FOKUS
Dinjiteti njerëzor vlen me shumë se një pako me ushqime

Nga Mentor Kikia Më tërhoqën vëmendjen sot disa foto, të bëra në një familje në një fshat të Rrogozhinës. Një...

Close