X

FOTOT e rralla nga Shkëmbi i Kavajës, 1970: Të gjithë plazhistët “elegantë”


Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave ka publikuar në faqen e saj zyrtare disa foto të rralla nga shkëmbi i Kavajës në vitin 1970.

“Gushti është, përgjithësisht, muaji i pushimeve, plazhit, detit. Mirëpo, disa prej nesh, që ende duhet të ndodhen në punë, ëndërrojnë për pushime, shfletojnë mes fotografive të Fototekës së Arkivit Qendror Shtetëror, dhe risjellin në kujtesë imazhe nga pushimet e dikurshme.

Në foto: plazh, Shkëmbi i Kavajës, Durrës, 1970.”– shkruan Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave teksa poston fotot.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
FOTO/ Dy ishujt më të shtrenjtë në botë… vetëm një gjë është falas!

Vendet më të shtrenjta në botë për të jetuar, por edhe për të kaluar pushimet janë dy dhe janë të...

Close