X

Rafael Nadal i bën dhuratë vetes një super jaht

Rafael Nadal ka nxjerrë në shitje jahtit e tij të ‘vjetër’ “Beethoven” dhe ka vendosur t’i bëjë një tjetër dhuratë vetës.

Jahti i ri “Sunreef 80 Power” do të krijohet posaçërisht për 18 herë fituesin e një “Slam”-i dhe do të jetë i gatshëm në vitin 2020.

Jahti 24 metra i gjatë i kampionit spanjoll do të ketë një garazh të madh për të transportuar motor e mjete të tjera ujore. Gjithashtu, do të ketë xhakuzi, pishinë termike, një palestër e shumë më tepër.

“Nuk është sekret që unë e dua detin”, tha kampioni i tenisit Rafa Nadal, i cili pasi shiti jahtin e tij “Beethoven” i ka bërë “dhuratë” vetes një superjaht.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, SPORT
Shpërthen depoja ushtarake në Irak, një i vdekur, 29 të plagosur

Një zjarr i madh shpërtheu të hënën në një depo armësh të drejtuar nga një grup i milicisë duke shkaktuar...

Close