X

Pas Shqipërisë, tërmeti i fortë shkund dhe Kosovën

Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës.

Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës Rihterit, ndërsa Dragashi me 3.9 ballë.

Ndërkohë tërmeti në Shqipëri ishte 4.4 ballë të shkallës Rihterit dhe ka goditur Tiranën, Shkodrën dhe Kukësin, ndërsa deri tani nuk raportohet për dëme materiale.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Shpëtoi 70 njerëz nga “flakët e ferrit”në Greqi, vdes shqiptari hero. Kryeministri grek: Jemi mbushur me trishtim

Peshkatari me origjinë shqiptare Kostas Arvanitis është ndarë ditën e sotme nga jeta. Arvanitis njihet si heroi që shpëtoi 70...

Close