X

Çifti Berisha uron Kurban Bajramin: Zoti ua pranoftë sakrificat!


Ish-kryeministri Sali Berisha dhe bashkëshortja e tij, Liri Berisha, kanë uruar besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin.

Berisha shkruan në “Facebook” se në këtë ditë të shenjtë besimtarët nderojnë dhe vlerësojnë sakrificën, përkushtimin dhe dashurinë ndaj të Gjithëfuqishmit, familjes, kombit dhe vendit të tyre.

Postimi i Berishës:

Gezuar Kurban Bajramin! Te dashur miq, sot besimtaret musliman shqiptar festojne Kurban Bajramin. Kete dite te shenjte ata nderojne dhe vleresojne sakrificen, perkushtimin dhe dashurine ndaj te Gjithfuqishmit, familjes, kombit dhe vendit te tyre.

Me lutjen time ndaj Krijuesit qe te gjitha sakrificat dhe perpjekjet tona te na i pranoje dhe ktheje ne te mira, nga zemra uroj qe Kurban Bajrami i ardhshem me mire ta festojme. Gezuar!! Sb.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Për politikë, kandidati Ramës në Kavajë, bën sikur falet

Për Kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Redjan Krali, asgjë nuk është më e rëndësishme sesa karrigia dhe pushteti. Pasi hyri...

Close