X

Lukaku ‘tërbon’ drejtuesit e United me veprimin e tij, ata i vendosin sulmuesit një gjobë të majme


Romelu Lukaku deri më tani kishte vepruar si profesionit, ai kishte zgjedhur të mos krijonte polemika dhe po priste momentin që t’i jepte lamtumirë United, pasi kjo ishte dhe dëshira e tij.

Mirëpo kur tregu i transferimeve në Angli po mbyllej ai vendosi që ta prishë këtë pritje, duke shkuar të stërvitet tek ish- klubi i Anderlecht.

Mirëpo gjatë stërvitjes me klubin belg, Lukaku mbante të veshur një fanellë që kishte sponsor të ndryshëm nga ai i ekipit të Manchester United.

Ky veprim i sulmuesit ka tërbuar drejtuesit e “Djajve”, të cilët kanë marrë masat menjëherë dhe e kanë gjobitur 26 vjeçarin.

Drejtuesit i kanë vënë një gjobë prej 500 mijë eurosh sulmuesit belg, pasi veprimi i tij nuk u ka pëlqyer aspak.

Dhe pas kësaj situate marrëdhëniet midis palëve janë acaruar së tepërmi, dhe nuk dihet se çfarë hapash do të ndiqen.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, SPORT
Riaktivizohet vatra e zjarrit në Derviçan, terreni i vështirë, zjarrfikëset nuk ndërhyjnë dot

Riaktivizohen vatrat e zjarrit në kullotat e fshatit Derviçan të Gjirokastrës. Mësohet se flakët kanë përfshirë sërish një hapësirë të...

Close