X

Shorti i Champions / Vetëm 6 në grupe. Tramexani kundër Ajaks, Porto ose ekipi i Erdogan mbetet jashtë


Skuadrat që kanë mbetur në garë në Ligën e Kampioneve kanë njohur sot shortin e mundshëm për fazën play-off, që do t’u sigurojë 6 ekipeve pjesëmarrjen në turneun më të rëndësishëm në Europë. Në garë janë ende emra shumë të rëndësishëm në kontinent, si Ajaks, Porto, Sëlltik apo edhe ballkanasit Dinamo Zagreb, PAOK, Olimpiakos e Bashakshehir.

Shorti ka qenë shumë i vështirë për Porton, e cila ka në turin e tretë një përballje me Krasnodar, ndërsa më pas do të luajë kundër fitueses së çiftit Bashkashehir-Olimpiakos. Me pak fjalë, një mes Portos dhe Bashakshehir, ekipit të preferuar të Ergodan dhe që administrohet nga shteti turk, do të mbetet jashtë fazës në grupe të Ligës së Kampioneve.

Ndërkohë, edhe përballjet e tjera janë shumë interesante. Ajaksi duhet të kalojë fillimisht PAOK e më pas mund të ndeshet me fituesin e dyshes APOEL-Karabak, ku në një anë gjendet Tramexani si trajner, e nga ana tjetër është skuadra që eliminoi Partizanin nga turneu.

NDESHJET
Dinamo Zagreb / Ferencvarosh – Maribor / Rosenborg
CFR Kluzh / Sëlltik – Slavia Praga
Jang Bojz – Crvena Zvezda / Kopenhagë
APOEL / Karabak – PAOK / Ajaks
Bazel / LASK Linz – Klub Bryzh / Dinamo Kiev
Bashakshehir / Olimpiakos – Krasnodar / Porto

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Basketbollisti bën testin antidoping, del “shtatzënë”

Shumë sportistë, për të rritur rezultate e tyre, kanë përfunduar pre e përdorimit të substancave të ndaluara. Rastet kanë qenë...

Close