X

Presidentja kroate “tërbon” serbët: Nuk mora dot pushkën t’i qëlloja!


Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, ka tërbuar serbët, pas një deklarate bombastike, që ka ngjallur reagime të shumta.

Duke folur për luftën mes Kroacisë dhe Serbisë, Kitaroviç ka thënë se i vjen keq që nuk i ka qëlluar serbët.

E përditshmja serbe “Informer” në kopertinën e sotme ka vendosur një fotografi të presidentes me uniformë ushtarake, ndërsa hapet me citimin e saj: “Më vjen keq që nuk kam qëlluar serbët”.

Kitaroviç madje thotë që është ndjerë e penduar që nuk mori një pushkë dhe nuk ju bashkuar luftës kundër serbëve gjata operacionit ‘Olluja’ apo siç njihet ndryshe ‘Stuhia’.

Kujtojmë se presidentja kroate është bërë qendër e vëmendjes edhe nga mediat botërore për shkak të vendimeve të saj, pamjes, gjesteve dhe shumë gjërave që karakterizojnë atë si Presidente femër.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Fitimet marramendëse të koncensionarëve në shëndetësi, ish deputeti nxjerr shifrat

Ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu, duke nxjerrë shifrat se sa sipas tij fitojnë kompanitë koncensionare që japin shërbimet në sistemin...

Close