X

Juventus pranon ofertën për Dybala, lojtari ka dy ditë kohë për të thënë “po”Juventus i jep duart Paulo Dibalas dhe pranon ofertën e radhës që i ka mbërritur për talentin argjentinas. Oferta vjen nga Anglia dhe i përket një skuadre elitare, duke bërë që bardhezinjtë të shpresojnë që të jetë destinacion i kënaqshëm për lojtarin.

Kërkesat e tepruara të menaxherit të tij sa i përket rrogës së futbollistit dhe bonusit për marrëveshjen, bënë që Mançester Junajtid të tërhiqej nga gara futbollistin. Por sipas “Sky Sport”, kjo situatë ka zgjuar interesin e Totenhem i cili sot ka bërë një ofertë zyrtare për lojtarin. Totenhem ka ofruar 70 milionë euro dhe Juventusi ka thënë menjëherë “po”.

Tani mbetet të gjendet gjuha e përbashkët mes Dibala dhe finalistëve të Champions sa i përket detajeve personale. Lojtari ka pak më shumë se dy ditë kohë për ta bërë një gjë të tillë, meqë më datë 8 gusht mbyllet merkato e futbollistëve në kampionatin anglez.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
CHAMPIONS/ PAOK-u i tregon “dhëmbët” Ajaksin, Karabaku “leksion” APOEL-it të Tramexanit (VIDEO)

U luajtën ditën e sotme, përballjet e para të vlefshme për turin e tretë eliminator të Ligës së Kampionëve. Holandezët...

Close