X

Tërmeti i dytë brenda ditës, panik i madh në GreqiGreqia vijon të jetë nën “ethet” e tërmeteve të njëpasnjëshëm.

Lëkundjet e radhës janë regjistruar rreth një orë më parë në zonën pranë Zylokastros.

Sipas Institutit Gjeodezik të Observatorit Kombëtar të Athinës, dridhjet ishin 3.6 në shkallën Richter. Epiqendra e tërmetit lokalizohet 30 km në veriperëndim të Korinit dhe thellësia e tij fokale ka arritur në 14.9 km.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BALLKAN, LAJME
U gjet i vdekur pas rënies nga 100 metra lartësi, identifikohet viktima (EMRI)

Identifikohet personi i cili humbi jetën pas rënies nga një lartësi prej 100 metrash në përroin e Dunavatit. Burime për...

Close