X

‘Qoka’ në betimin e Veliajt/ Zhupa: Me 780 leje ndërtimi, më e pakta që mund të bënte Rama

Prania e kryeministrit Edi Rama në konstituimin e Këshillit Bashkiak të Tiranës dhe betimin e kryetarit të dalë nga votimet monopartiake të 30 qershorit, kanë sjellë shumë reagime.

Gjesti i paprecedentë i kreut të qeverisë, i cili mbi të gjitha cënon edhe autonominë e pushtetit lokal, për zëdhënësen e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, është “qoka” që Rama i bën Erion Veliajt si shpërblim ndaj lejeve të ndërtimit të shumta që Veliaj ka dhënë gjatë mandatit të parë si kryebashkiak i kryeqytetit.

“Me 780 leje ndërtimi më e pakta që mund të bënte Rama ishte të shkonte sot në bashki”, shkruan ndër të tjera Zhupa.

Reagimi i plotë i Ina Zhupës:

Me 780 leje ndertimi me e pakta qe mund te bente Rama ishte te shkonte sot ne bashki!

Me vrasjen e nje te riu thjesht dhe vetem per ca para me shume, Edi Rama s’mund te bente me pak se ta bente hero Erjonin kryemashtruesin e Tiranes.

Ne fund te fundit eshte i njejti Rame qe kishte idhull kryebashkiakun Vangjush Dako, sot ne listen e zeze te USA, Elvis Roshin, nje i denuar per perdhunim e rreth 350 kriminele e trafikante qe i veshi me pushtet.

S’mund te jete me poshte ne listen e te preferuarve te Rames nje mashtrues i korruptuar si Erjon Veliaj, qe neser do te jete perkrah Dakos si njeriu qe po pastron parate e krimit te organizuar me ndertimet ne Tirane!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Bozdo: Rama dubloi “Supermenin e Tiranës”, por nuk tha asgjë për “Supermenin e Durrësit”

Ish-anëtarja e Këshillit Bashkiak të Tiranës e Partisë Demokratike, Reila Bozdo, reagoi në lidhje deklarimet e Kryeministrit Edi Rama gjatë...

Close