X

Përplasje të forta tek Teatri, artistët dhe opozita zotohen se do ta mbrojnë me çdo mjet


Paraditen e sotme ka patur tensione të shumta tek godina e Teatrit Kombëtar. Policia ka rrethua godinën dhe ka nisur të lëvizë materialet që gjenden brenda saj. Artistët janë përplasur me policinë.

Regjisori Edmond Budina është tërhequr zvarrë nga policia, në një akt çnjerëzor dhe të pakuptimtë.

Kryetari i Partisë Demokratike dhe ish deputetë të opozitës u janë bashkuar artistëve dhe kanë mundur të hyjnë në godinën e Teatrit, e cila ka nisur të boshatiset.

Lulzim Basha u shpreh se hapja e gropës për të ndërtuar tek Teatri, do të jetë “gropa e Edi Ramës” dhe ka theksuar  se opozita do të mbështesë Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit me “çdo mënyrë dhe çdo mjet”.

/TPZ.al/

VIDEO:

LIVE – Nga Teatri Kombëtar, i cili është rrethuar nga policia, në tentativë për ta shembur.

Publiée par Partia Demokratike e Shqipërisë sur Mercredi 24 juillet 2019

FOTO:

Wellington

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME, NË FOKUS
VIDEO Prekëse/ Aktori i njohur shpërthen në lot kundër shembjes së Tetarit Kombëtar

Sot, Policia e Shtetit ka ndërhyrë për largimin e mbështetësve që protestojnë prej muajsh kundër shembjes së godinës së Teatrit...

Close