X

Fshati në Shqipëri që po terrorizohet nga hajdutët, vidhen, bagëti, motorë dhe makina


Banorët e fshatit Belinë të Patosit janë terrorizuar pasi në këtë fshat kanë ndodhur shumë vjedhje muajt e fundit.  Banorët  sot janë mbledhur në një protestë përpara prefekturës së Fierit dhe kërkojnë hetime.

Mësohet se banorëve iu janë vjedhur, bagëti,pompa, motorë dhe makina. Ata u shprehën se policia po mbulon ngjarjen.

“Kemi denoncuar në polici por nuk është marrë asnjë masë. Kemi frike të rrimë në shtëpitë tona,”-thanë ata.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Shtyhet fluturimi i Haradinajt për në Hagë

Mëngjesin e ditës së sotme u njoftua se kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të nisej drejt Hagës,...

Close