X

Tension në protestën e Astitrit, policia ndalon tre persona

Shënohen sërish tensione në protestën në zonën e Astirit ku banorët protestojnë kundër shembjes së banesave të tyre. edhe këtë të hënë ka pasur incidente mes policisë dhe protestuesve. Mësohet se në orët e vona të mbrëmjes policia ka shoqëruar 3 persona pas përplasjeve.

Sipas të njëjtave burime, dy nga të arrestuarit janë Maliq dhe Edi Ferhati, ndërsa emri i personit tjetër të ndaluar nuk dihet. Banorët e Astirit protestojnë në mbrojtje të banesave të tyre në hyrje të Tiranës prej thuajse 6 muajsh.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, reformën në Drejtësi

Pas tre viteve të ashtëqujturës Reformë në Drejtësi nuk gjej dot epitaf më të saktë së konkluzioni i Raportit Interim...

Close