X

Policia nis arrestimet te ‘Unaza e Re’

Policia e shtetit ka nisur arrestimet mes banorëve të Unazës së Re.

Hakmarrja politike e policisë vjen një ditë pasi banorët e Astirit, të cilët protestojnë prej muajsh çdo ditë, iu kundërpërgjigjën ashpër prezencës së shtuar të efektivëve me uniformë dhe civilë në zonën në fjalë.

Policia tentoi edhe gjatë gjithë ditës së sotme të bënte arrestimet, por mesa duket kanë zgjedhur errësirën për të konkretizuar planin e tyre.

Nga ana tjetër, banorët shprehen të vendosur të rezistojnë deri në fund dhe të mbrojnë me jetët e tyre banesat që kërkohen të prishen.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Monika Kryemadhi: Katër këmbët e qeverisë janë mashtrimi, korrupsioni, premtimet e pambajtura dhe fasada mediatike

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është ndaluar këtë të hënë me strukturat e LSI në Elbasan. Në...

Close