X

“Policia do të rrethojë Teatrin”/ Artistët nisin protestën 24 orë në 24 (FOTO+VIDEO)

Lajmi se forca të policisë do të rrethojnë godinën e Teatrit Kombëtar për të bërë të mundur nxjerrjen e objekteve prej saj ka angazhuar artistët që janë në mbrojtje të godinës. Ata kanë nisur një protestë 24 orë në 24 për të mos lejuar shembjen e kësaj godine.

“Do jemi me lidhje “live” herë pas here. Sheshi nuk do të lëshohet për asnjë moment, 24 ore ne 24… Kemi te gjitha informacionet qe sot ne mesnate apo me vone, do kete polici per te rrethuar Teatrin. Duhet te jemi te gjithe ketu te bashkuar. #bashkohu” – thuhet në një mesazh të bërë në rrjetet sociale nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME, Uncategorized
Në Rahovec/ Më në fund vjen edhe vera ‘President Rugova’

Edhe disa vjt pas ndarjes nga jeta, presidenti historik i Kosovës dhe lideri i LDK-sl Ibrahim Rugova vijon të jetë...

Close