X

Në Rahovec/ Më në fund vjen edhe vera ‘President Rugova’

Edhe disa vjt pas ndarjes nga jeta, presidenti historik i Kosovës dhe lideri i LDK-sl Ibrahim Rugova vijon të jetë një prej figurave më të respektuara, jo vetëm në Kosovën e tij, por në të gjithë shqiptarinë.

Së fundmi, siç shihet edhe në foton e mëposhtme, të siguruar nga Syri.net, presidenti historik tashmë do të jetë edhe imazhi i një prej kantinave më të mira të verës.

Rahoveci, qyteti që njihet për cilësinë e verës, ka shenjuar imazhin dhe emrin e Prof.Dr Ibrahim Rugovës në një prej shisheve të verës.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Tension në protestën e Astitrit, policia ndalon tre persona

Shënohen sërish tensione në protestën në zonën e Astirit ku banorët protestojnë kundër shembjes së banesave të tyre. edhe këtë...

Close