X

Ambasada amerikane publikon videon: Si do bëhet reforma në drejtësi

Ambasada amerikane ka publikuar një video në “Facebook”, ku kujton se janë mbushur 3 vjet nga miratimi i reformës në drejtësi.

Me anë të pamjeve, ambasada e SHBA shprehet se reforma në drejtësi do të bëjë që të gjithë të jenë të barabartë përpara ligjit.

Postimi i Ambasadës Amerikane:

| Çfarë është reforma në drejtësi? Si po zbatohet? Si do të ndikojë në jetën tënde dhe në jetët e shqiptarëve? Sot, në 3 vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi, shihni këtë video të thjeshtë për të mësuar se si reforma në drejtësi do të sigurojë që çdokush të jetë i barabartë përpara ligjit. #CfareEshteReformaNeDrejtesi #NdalKorrupsionit

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Meta kujton: Nëntë vite më parë GJND rrëzoi Serbinë për Kosovën

Presidenti i vendit, Ilir Meta përmes një statusi në rrjet përkujton vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, e cila njohu...

Close