X

Vala e të nxehtit përfshin sërish Shqipërinë, temperaturat rriten ndjeshëm duke filluar nga nesër

Vala e të nxehtit godet sërish Shqipërinë, ja sa pritet të shkojnë temperaturat

Duke nisur nga dita e nesërme, një valë tjetër i nxehti pritet të përfshijë Europën, duke u përqendruar kryesisht në pjesën qendrore deri në Skandinavi.

Nga kjo rritje temperaturash do të preket edhe Shqipëria, në harkun kohor të një jave.

Meteorologia Lajda Porja, ka thënë në një pronocim për “Top-channel” se temperaturat nesër pritet të arrijnë në vlerën maksimale 37 gradë, ndërsa e mërkura do të jetë dita më e nxehtë për mbarë vendin.

“Kjo vale do të zgjasë 5-6 ditë. Shqipëria do të mbetet serish në periferi të kësaj vale. Që ditën e diel pritet ndryshim drastik i temperaturave. Nesër do të kemi vlerë maksimale 37 gradë. Ndërkohë që dita më e nxehte për Shqipërinë do të jetë dita e mërkurë, me temperaturë 39 grade, ndërsa ndonjë zonë e veçantë edhe 40 gradë. Më pas do të kemi rikthim të vlerave normale 32-33 gradë.”- ka njoftuar meteorologia.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Thirri për intervistë Haradinajn, pse u krijua Gjykata Speciale dhe çfarë krimesh heton

Një ditë më parë kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i tij pasi u thirr për t’u...

Close