X

Një ditë pas dorëheqjes, Ramush Haradinaj si “qytetar i thjeshtë i Kosovës” (FOTO)

Ditën e djeshme, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe dorëheqjen nga posti ekzekutiv, pas thirrjes që iu bë për të dëshmuar në Gjykatën e Hagës, në cilësinë e njërit prej ish-drejtuesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

Në fund të mbledhjes së qeverisë, në një dalje për mediat Haradinaj njoftoi dorëheqjen e pakthyeshme, me arsyetimin se nuk mund ta cënonte nderin e Kosovës dhe se duhej të paraqitej për të dëshmuar si një qytetar i thjeshtë.

Gjatë fjalës së tij, Haradinaj njoftoi se do të marrë pjesë sërish në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, duke u shprehur se sovrani do t’i japë sërish besimin për të drejtuar vendin.

Nërsa sot, në ditën e parë “si qytetar i thjeshtë”, “Rambo” ka hequr kostumin e zyrtarit dhe shfaqet në mesin e familjes së tij.

Vëllai i tij, Veton Haradinaj, ka publikuar në llogarinë e tij në “Facebook” një foto të ish-kryeministrit me dy të afërm të tyret.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Çudia, i ndërrohet prona me vëllain,arrestohet për ndërtim pa leje

Një gabim i Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Dibër i ka kushtuar rëndë 2 vjet më parë...

Close