X

Motori përplaset me mjetin bujqësor në Korçë, dy të plagosur

Një aksident automobilistik ka ndodhur sot në aksin rrugor Korçë – Pogradec.

Një motor dhe një mjet bujqësor janë përplasur me njëri-tjetrin dhe për rrjedhojë 2 persona janë plagosur.

Njoftimi i policisë:

Maliq

Informacion paraprak.

Më datë 20.07.2019, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në fshatin Podgorie, shtetasi A.B, duke drejtuar një mjet motor dyshohet të jetë përplasur me një mjet bujqësor me drejtues shtetasin E.M, ku për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i motorit shtetasi A.B dhe shtetasi Xh.B, pasagjer në motor, të cilët u dërguan në Spitalin e Pogradecit, ku ndodhen nën kujdesin intensiv të mjekëve.

Shtetasi E.M, është shoqëruar në ambjentet e Komisariatit për kryerjen e veprimeve të mëtejshme proceduriale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit, si dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
‘Më kanë shantazhuar Edi Rama dhe Sandër Lleshi’/ Ademi: ‘Do të pëdorim rrugë demokratike për të fituar’

E ftuar në ‘Kjo Javë’ në News 24, kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, tha se të gjithë betejën e...

Close