X

Goditet me thikë 35-vjeçarja

Një grua e moshës 35 vjeçare është goditur me thikë sot në Pejë.

Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë rajonale të Pejës, Driton Rugova, i cili tha se ngjarja ka ndodhur rreth mesditës së sotme.

“Sot rreth orës 13:08 minuta, Policia është informuar se në Spitalin Rajonal të Pejës është sjell një person i lënduar, i gjinisë femër 1984, e cila është duke u trajtuar dhe sipas mjekëve gjendja është stabile.

Në vend të ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë relevante përkatëse dhe Prokurori i Shtetit. Dyshohet se viktima ka marrë plagë nga mjet i mprehtë, thikë. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është ndaluar dhe rasti po dyshohet si ‘vrasje në tentativë”, ka thënë më tej Rugova.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Shtohen thirrjet nga Gjykata Speciale për ish drejtues të UÇK-së/ Kujt i janë dërguar?

Thirrjet për ish drejtuesit dhe ish pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po shtohen dita ditës. Të premten, përveç kryeministrit...

Close