X

Ftesat e Speciales, Vasili: Po Edita Tahirin kur do e thërrasin?

Gjykata Speciale e Kosovës ka dërguar disa ftesa në drejtim të ish-luftëtarëve dhe komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

I fundit zyrtar i lartë që ka thënë se i ka ardhur ftesë nga Gjykata Speciale, është ish-kreu i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi. Pas kësaj ftese, ka reaguar nënkryetari i LSI Petrit Vasili.

Për Vasilin, këto ftesa shkojnë në drejtim të atyre politikanëve të Kosovës që kanë kundërshtuar me forcë ndryshimin e kufijve të Kosovës. Vasili ngre edhe pyetjen se kur Specialja do ta ftojë Edita Tahirin, pasi ajo ka kundërshtuar fuqimisht ndryshimin e kufijve.

Postimi i Petrit Vasilit:

Po Edita Tahirin kur do ta therrasin?

Ramushin e therrasin ne tribunalin e Hages,Jakup Krasniqin po ashtu.

Ata kane kundershtuar pa asnje kompromis,me shume patrotizem dhe me gjithe zemer ndryshimin e kufijve te Kosoves me Serbine.

Po Edita Tahirin kur do ta therrasin, sepse edhe ajo ka kundershtuar me shume force ndryshimin e kufijve.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
‘Në Hagë të shkojë Edvinoviçi i Vuçiçit’/ Ish-deputeti: ‘Koha që në Shqipëri spiunët serbë të marrin ata që meritojnë’

Ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu, duke komentuar dorëheqjen e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj dhe paraqitjen e tij në Gjykatën Speciale të...

Close