X

Dorëheqja e Haradinaj, reagon Vuçiç: Nuk ndjej ndonjë kënaqësi, do dëshmohen fakte të reja nga luftaPresidenti serb Aleksandër Vuçiç ka reguar lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt.

“Ne i kuptojmë pritjet dhe nevojat e popullit tonë për kënaqësinë e drejtësisë, njerëzit tanë që pësuan stigmën e fajtorit dhe përgjegjësin e vetëm për gjithçka që po ndodhte në territorin e ish-Jugosllavisë. Kjo është arsyeja pse ne e kuptojmë gëzimin, por një lloj kënaqësie me anëtarët e popullit tonë për shkak të thirrjes së Haradinajt për të marrë pjesë në një seancë dëgjimore dhe për shkak të faktit se ai dyshohet për krime lufte “, tha ai në konferencën për shtyp.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN
Zëri i Amerikës: Ramush Haradinaj drejt Hagës, ja pse akuzohet

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, paraqiti dorëheqjen pasi ka marrë ftesë për t’u marrë në pyetje në Hagë. Ai tha se...

Close