X

Seancë për dhënien e mandatit kandidatit të majtë, Miranda Rira e LSI-së bën kërkesën e papritur

Kryetarja aktuale e bashkisë së Prrenjasit, Miranda Rira ka kërkuar të jetë e pranishme në seancën gjyqësore ku pritet t’i jepet mandati, kandidatit fitues të majtë në këtë qytet, Nure Belba.

Në letrën drejtuar gjykatës së Elbasanit, ku mes të tjerash Rira kërkon të jetë e pranishme në seancën gjyqësore, pasi sipas saj kandidati tjetër është shpallur fitues në një proces gjyqësor, që siç e thekson ajo është i paligjshëm.

“Ky proces i paligjshëm e bën mandatin e tij automatikisht të paligjshëm dhe si i tillë nuk mund të vërtetohet nga ana e gjykatës si kryetar bashkie”, shkruan Rira ndër të tjera në letër.

Letra e shkruar nga Miranda Rira, drejtuar gjykatës së Elbasanit
Letra e shkruar nga Miranda Rira, drejtuar gjykatës së Elbasanit
* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Deklarata raciste e Trump, Angela Merkel: E papajtueshme me vlerat e Amerikës

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i dënoi sulmet verbale të presidentit amerikan, Donald Trump, kundër katër kongresisteve me ngjyrë, duke thënë...

Close