X

E pabesueshme, edhe nga sytë e Ramush Haradinajt rrjedhin lot

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, sepse është ftuar në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Express

Lajmin për publikun e ka bërë të ditur vetë Haradinaj, në një konferencë për media, pas mbledhjes së qeverisë.

Gjatë konferencës Haradinaj ka thënë se ka pranuar një ftesë nga dhomat e specializuara të Gjykatës Speciale si i dyshuar dhe i është ofruar mundësia që të shkojë si i pari i Qeverisë, apo si qytetar i zakonshëm i Kosovës.

Haradinaj që njihet si person i fortë ka derdhur lot gjatë konferencës.

“Emocional mund të jem, por lotët nuk po i shoh, nuk e kam zgjedh këtë realitet, nuk mund të shkoj në këtë mënyrë”, tha Haradinaj, transmeton Gazeta Express.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Krim në familje, burri vret gruan me thikë në Durrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur disa momente më parë në qytetin e Durrësit. Mësohet se një burrë ka vrarë...

Close