X

Zgjedhjet lokale, PD në Lezhë padit komisionerët dhe numuruesit e PSPartia Demokratike ka paditur komisionerët dhe numëruesit e Partisë Socilaiste në Lezhë, për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit.

PD dega Lezhë ka paraqitur në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, kallëzimin për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës” neni 248 i Kodit penal, kryer në bashkëpunim, në ngarkim të anëtarëve të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Komisioneve Zonale të Administrimit Zgjedhor Nr.12 dhe 13, të anëtarëve të Komisioneve të Qendrave të Votimit dhe Grupeve të Numërimit të Zonave Zgjedhore 12 dhe 13 Lezhë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Brenda vitit, Rama i jep mikut të tij 526 milion euro”- Vokshi: Koncesioni Milot-Balldre, rekordi i korrupsionit

Partia Demokratike denoncoi koncesionet e reja për dy akse rrugore në vend që do t’i kushtojnë buxhetit të shtetit 328...

Close