X

Goditet rrjeti i drogës, shqiptarë e italianë në prangaKarabinierët kanë shkatërruar një rrjet shpërndarësish droge të përbërë nga shqiptarë e tunizianë në zonën e Riminit.

Tetë persona kanë përfunduar në pranga pas operacionit që nisi me hetimet nga shtatori 2017 deri në shkurt 2018. Rrjeti i shpërndarësve përdorte si bazë logjistike një magazinë të braktisur në Santarcangelo.

Në magazinë janë gjetur 52 gramë kokainë e 32 gramë heroinë.

Nga tetë të arrestuarit, dy janë shqiptarë. Një shqiptar, banues në Misano, dhe dy tunizianë janë në burg, ndërsa të tjerët janë me detyrim paraqitjeje.

 

More in AKTUALITET, LAJME
FOTOT/ Gramoz Ruçi “shkul” Murrizin nga karrigia e tij. Ministrja i shkel syrin Majkos. Çfarë nuk u pa sot në Kuvend

Seancat e parlamentit me opozitën e re duket se nuk ngjallin më interesin e dikurshëm të publikut për të dëgjuar...

Close