X

Basha pas takimit në Vienë me OSBE-në: Zgjedhje të lira dhe të ndershme, me qeveri tranzitore pa Ramën

Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, ka ndarë me ndjekësit e tij në tëiter përshtypjet e vizitës së tij të fundit në Vienë me përfaqësuesit e lartë të OSBE-së, lidhur me krizën në vend dhe qëndrimine pandryshuar të opozitës për qeveri tranzitore pa Edi Ramën dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme.

“Në Vienë me përfaqësuesit e lartë të OSBE ndamë shqetësimin për krizën dhe qëndrimin e pandryshuar të Opozitës së Bashkuar: zgjedhje të lira e të ndershme me një qeveri tranzitore pa Edi Ramën, që garanton lirinë e votës dhe ndëshkimin nga drejtësia të hajdutëve të zgjedhjeve.”

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Flet Daut Haradinaj: Isha në konsultë me policinë austriake

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se nuk ka qenë i arrestuar, por se ishte në një konsultë disa...

Close