X

Arratisen dy shqiptare të dënuar përjetë nga burgjet greke

Dy shqiptarë janë arratisur nga një burg në Kassandra Halkidiki. Sipas mediave greke që nuk bëjnë të ditur identitetet e të arratisurve, shqiptarët ishin të dënuar me burgim të përjetshëm. Ata kanë munguar në apelin e mëngjesit të së martës.

Administrata e burgjeve njoftoi policinë që është vënë në kërkim të shqiptarëve. Kërkimet janë duke u përqendruar në kufi, dogana, aeroporte, etj. Në këtë burg nuk kishte masa të forta sigurie dhe të burgosurve u ofrohej punë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“The Sun” shkruan përsëri për Metën: Po “çmend” tifozët e Celtic

Urimi i bërë nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, për kualifikimin e Celtic në Champions League ka tërhequr sërish vëmendjen...

Close