X

Aksioni i papritur/ Zbrazet godina e Teatrit Kombëtar, urdhër i Ministrisë së KulturësGodina e Teatrit Kombëtar po zbrazet në këto momente. Një urdhër I Ministrisë së Kulturës për heqjen e materialeve të fundit, ka vënë në punë një grup punëtorësh që nuk dihet për llogari të kutj po punojnë. Ndërkohë që godina po mbetet e shkretë, vetëm me muret(siç mund ta shihni në foto), ky aksion i ka kapur në befasi aktorët dhe regjisorët që protestojnë kundër shembjes së teatrit. Deri tani nuk ka askush prej tyre nuk ka qenë në dijeni.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
U shkarkua nga KPK, ‘shpërthen’ Mustafaj: Sot humbi vendi, jo unë! Isha i vetmi me titullin Profesor Doktor

Menjëherë pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi për shkarkimin e tij, gjyqtari i Tiranës Ilir Mustafaj, i cili ishte...

Close