X

Zyrtari i lartë i DASH flet për krizën në Shqipëri: Duhej zgjidhur brenda kuadrit kushtetues. Bojkoti nuk ishte ajo që..

Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Faber ka publikuar në Twitter një qëndrim ë Ndihmëssekretar shteti për Euroazinë, Philip Reeker.

Sipas ambasadorës, Reeker është shprehur se Shqipëria duhet të përdorë institucionet e saj në mënyrë që të kalojë gjendjen e sotme politike.

Bojkoti i opozitës sipas ndihmëssekretar shteti për Euroazinë, nuk ishte ajo që shpresonte SHBA.

“Shqipëria duhet të përdorë institucionet e saj në mënyrë që të kalojë gjendjen e sotme politike.
Bojkotimi i tyre nuk është ajo që shpresuam të shohim. Ata duhet ta zgjidhin situatën brenda kuadrit kushtetues!”, ka deklaruar Philip Reeker Ndihmës sekretar shteti për Euroazinë, gjatë samitit në Uashington”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Babalja”/ Ish-drejtorët e policisë dëshmojnë në gjyq: “Pse u dhamë para Alizotit dhe Veliut”

Është mbajtur sot në Gjykatën e Shkallës së Parë në Tiranë seanca gjyqësore për çështjen “Babale” ku kanë dëshmuar ish-drejtori...

Close