X

VIDEO / Ky ushtrim tregon diferencën e frikshme mes Higuain e CR7

Higuain edhe pse nuk pritet të jetë pjesë e Juventusit sezonin e ardhshëm, po stërvitet në “Continassa”. Si zakonisht, klubi publikon video me fragmente nga stërvitja dhe njëra prej tyre është bërë virale në rrjet.

Në pamje shfaqet Ronaldo dhe Higuain duke ekzekutuar një ushtrim, që donte shpejtësi dhe shkathtësi për të shmangur kundërshtarin. Nuk do shumë vëmendje që të dallosh diferencën mes dy lojtarëve.

Higuain është një “makinë” e dalë nga qarkullimi, ndërsa Ronaldo ecën me shpejtësinë e një 20 vjeçari. Ja pse nuk e duan “El Pipitan” në “Allianz Stadium”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME
Partizani s’ia del ndaj Qarabag, eliminohet nga Championsi, vijon aventurën në Europa League

Ekipi i Partizanit u eliminua nga Qarabagu në turin e parë të Champions League, me rezultatin e përgjithshëm 2-0. Skuadra...

Close