X

Deklaruan se ishin ndarë 8 vite më parë, surprizojnë Bleona Qereti dhe Ganiu (FOTO)Që prej vitit 2011 u publikua lajme se ata janë ndarë. Fjalën e kemi për Bleona Qeretit me Gani Bardhën, të cilët dikur ishin një nga çiftet më të komentuara të showbizit.  Mirëpo historia e ndarjes së dyshes paska pasur detaje të tjera.

Në regjistrin shqiptar, çifti ka figuruar i martuar deri më deri këtë muaj, përpos procedurave të divorcit në Amerikë të zhvilluara në vitin 2011.Ky detaj është kuptuar nga një aktvendim i Gjykatës së Apelit në Tiranë të cilin e ka siguruar ekskluzivisht “Prive.al” e ku Gani Bardha ka kërkuar njohjen dhe dhënien në fuqi ligjore për zbatim të vendimit të gjykatës së Miçiganit, atë të vitit 2011.

Pas shqyrtimit të kërkesës së parashtruar nga Bardha, paneli i gjyqtarëve kanë marrë aktvendimin në të cilin njohin në fuqi për territorin e Shqipërisë divorcin e çiftit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LIFESTYLE
Me mbathje krah vojelbollistëve, Sonila Meço poston foton e vjetër, nuk do ta njihni! (FOTO)

Moderatorja e njohur Sonila Meço ka postuar një foto të saj të vjetër kur ishte pjesë e ekipit të volejbollit....

Close