X

Ish-ministri i pikëlluar për vdekjen e 22-vjeçares së FRESH: Punuam gjatë bashkë dhe tani jam pa fjalë

Ish-ministri Saimir Tahiri i ka shprehur ngushëllimet familjes së 22-vjeçares që humbi jetën në aksidentit e rëndë dje në Tiranë.

Në një mesazh të lënë në Facebook për kryetaren e FRESH në Njësinë 6, Rajselda Hamza, ai ka kujtuar kohën kur kanë punuar bashkë.

“Te preu jeten ne mes nje aksident i mallkuar. Punuam gjate bashke, e tani jam pa fjale!
Shpikim aq armiq ne te gjalle, sa harrojme armiqt e vertete qe na marrin jeten, perdite.
Te ndritte shpirti Rajs!

Propozova “Vrasjen Rrugore” dikur, por mbeti rrugeve te Parlamentit. Do mjaftonin vajzat e djemte qe kane lene jeten rrugeve nga aksidentet, per ta miratuar nje here e mire, perpara se kercitja e vdekjes ne rruge te na vije te pragu i shtepise”, shkruan Tahiri.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Vettingu, vendimi për Gentian Osmanin më 24 korrik

KPA ka përfunduar shqyrtimin e rastit për anëtarin e KLP, Gentian Osmani, ndërsa ka shtyrë seancën për datën 24, ku...

Close