X

FOTO/ Mijëra dokumente të falsifikuara, prangoset shqiptari në Greqi


Një shqiptar 50 vjeçar, është arrestuar nga Policia greke në Ilioupoli për falsifikim dokumentesh, pranimin dhe hedhjen në dorëzim të produkteve të krimit, mbajtjen e dokumenteve të udhëtimit të palës së tretë dhe për shkeljen e Aktit të Armëve.

Sipas policisë, në kuadrin e veprimit operacional për të çmontuar trajnimin dhe qarqet e udhëtimit dhe pas përdorimit të informacionit, 50-vjeçari u identifikua dhe u arrestua jashtë shtëpisë së tij në Ilioupolis.

Në posedimin e tij u gjet një dosje që përmban tri letërnjoftime greke, një pasaportë greke, një leje shoferi shqiptare, një leje qëndrimi greke dhe tri leje drejtimi greke për shitje direkte, si dhe shumën prej 4,040 euro.

Pas një hetimi, u konstatua se ai kishte instaluar një punëtori në shtëpi të përbërë nga mediat digjitale, mjetet, shkrimi që I shërbenin për falsifikimin e qindra dokumenteve.

Nga skontrolli i kryer në shtëpinë e tij, u gjetën dhe konfiskuan ndër të tjera: 7 laptopa dhe 1 fiks, 11 printera, 49 karta identiteti, 39 pasaporta, 90 patenta shoferi, 3,233 pasaporta të vetme të autoriteteve greke, 61 të vetme pasaportat të vendeve të huaja, 55 dokumente udhëtimi Shqiptare, 31 të Spanjës, 23 të Rumanisë, 9 të Italisë, 6 të Bullgarisë, 75 të Italisë dhe 17 pasaporta të Qipros, pasaporta të vendeve të ndryshme, 6,272 euro, 1 revolver CZ dhe 55 fishekë 38mm.

I arrestuari u dërgua te Prokurori i Gjykatës së Shkallës së Parë të Athinës ndërkohë që është në pritje të masës së sigurisë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Ish-ministri: Ja si ndalet shkatërrimi i ekonomisë

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti jep zgjidhje për atë që e quan ndaljen e shkatërrimit të ekonomisë dhe hemorragjisë kombëtare....

Close