X

Video/ Zjarr në plazh, njerëzit futen në det, shpëtohen me helikopter

Pas Greqisë, Shqipërisë, Kosovës, e disa vendeve të tjera në rajon, edhe Italia nuk i ka shpëtuar goditjes nga moti i keq.

Mediet e huaja raportojnë se një zjarr i madh ka shpërthyer në zonën turistike të Playa di Catania, duke rrezikuar jetën e shumë turistëve. Pushuesit kanë vrapuar menjëherë drejt detit, duke kërkuar shpëtim, teksa zjarri i fuqishëm ka shkatërruar plotësisht plazhin.

Sipas mediave italiane, shuarja e zjarrit është përkeqësuar nga era, kur njerëzit nga deti i kanë shpëtuar zjarrfikësit me barka dhe helikopterë. Midis tyre kishte 40 fëmijë.
Ndërkohë, zjarrfikësit i kanë paralajmëruar njerëzit që të qëndrojnë larg bregut.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
Tpz.al © 2020 - All rights reserved
More in BOTA, LAJME
Albana Vokshi: Shëndetësia falas e Ramës, vuajtje falas për shqiptarët

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, e konsideron si një skandal mungesën e serumeve kundër tetanozit dhe kundër pickimeve nga...

Close